ostatnie 10 dodanych

Standardy

XHTML 1.1 Valid! CSS 2.0 Valid!

Statystyki

statystyki www stat.pl

 

telezakupy...

08 Jul 2005 :: 14:51

Czy jest ktoś, kogo nie irytują reklamy w stylu �Mango Gdynia�?? "...Nasz nowy, rewolucyjny preparat zmieni całkowicie Twoje życie!! To takie proste - łykasz i chudniesz!!! I to do [...] kilogramów w ciągu [...]!!!..." "...Ten niesamowity przyrząd opracowany przez zespół naukowców NASA pozwoli Ci mieć zdrowszą, szczuplejszą i bardziej seksowną sylwetkę!!! A to wszystko za jedyne [...]..." Oczywiście w tle zgrabne panie w bikini, doskonale wyrzeźbieni panowie bez koszulek i co jakiś czas wypowiedzi [i zdjęcia] osób, które spróbowały i zachwalają, bo "całkowicie zmienił ich życie..." Że niby nachalne wciskanie ludziom kitu?? Że cudowne preparaty nigdy nie działają?? Ale starej zasady, że reklama dźwignią handlu nie trzeba chyba nikomu powtarzać... Tę prostą prawdę pojął również "nasz" kościół katolicki. A może dokładniej Instytut im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie, którego zadaniem jest m.in. "promocja i propagowanie chrześcijańskich wartości cywilizacyjnych w społeczeństwie".
Wpadła mi w ręce ulotka w/w "Instytutu" [wpakowana do skrzynki przez pocztę]. Na okładce widać Maryję [ciężko mi powiedzieć którą, bo ich dużo], obok niej medalik i podpis "Ona Ci pomoże". Otwieram... dużymi literami: "POMOC NA TRUDNECZASY" i dalej..."W roku 1830 siostrze Katarzynie Labure ukazała się Najświętsza Maryja Panna i poleciła jej rozpowszechniać ten Medalik po świecie...". I tak dalej w tym tonie... Z całości wynika, że jest on niesamowicie cudowny, łaskami słynący i że nawraca nawet ateistów [sic!]. Że osoba go nosząca dozna opieki Maryi i że jego wielkim propagatorem był o. Maksymilian Kolbe. Następna strona... "Poznaj historię medalika. Książka >Dar Maryi na trudne czasy< opowiada historię..." i następuje wyliczanka co "ciekawego" można w niej znaleźć i że nawet Żyd się nawrócił [wiadomo - Żyd - samo zło, albo i gorzej]. Następnie dalsza wyliczanka o korzyściach i łaskach. Ale najlepsze na koniec... "Matka Boża oczekuje, że oddasz się jej w opiekę. Dzięki temu Medalikowi Maryja może zmienić również Twoje życie. ZAMÓW JUŻ DZISIAJ KSIĄŻKE >DAR MARYI NA TRUDNE CZASY< A OTRZYMASZ W PREZENCIE CUDOWNY MEDALIK!!!" Cena - 12 zł. No i załączona jest karta pocztowa do zamówienia.

Ja także zachęcam każdego do zakupienia książki a z nią "cudownego medalika" za jedyne 12 zł!!! I Ty zafunduj sobie luksus "życia wiecznego*"!!!

*[Uprzejmie informujemy petentów, że gratis o nazwie "życie wieczne" jest możliwy do otrzymania dopiero po zgonie. Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się.]

jerzy

Komentarze:

imię:
mail: [opcjonalnie]
smile wink wassat tongue laughing sad angry crying splash bad hmm argue
blink cool dry ohmy biggrin rolleyes kiss sleep unsure businesssmiley ble sly
yes saliva scream wall yaw happy dizzy sweat yeah look lookaround swot
bow censored gaffe no ok phi quiet read shit 
| Zapomnij