ostatnie 10 dodanych

Standardy

XHTML 1.1 Valid! CSS 2.0 Valid!

Statystyki

statystyki www stat.pl

 

Damien Rice / twórczość

28 Mar 2005 :: 18:34

Pierwsze raz spotkałem się z Jego muzyką przy filmie �Closer�. Przesłuchałem ścieżkę dźwiękową z filmu i trafiłem na kawałek, który wykonywał właśnie Damien. Spodobała mi się. Zaopatrzyłem się w płytę a raczej płyty, całe trzy. �O�, �B sides� i �Live at the lobby� współgrają ze sobą i nie widzę przeszkody w słuchaniu ich naraz. Wszystkie to gitarowe przygrywki, no dobra- kawałki, które wpadają w ucho bez względu na panujący w nas nastrój, chociaż większość (jak nie całość) to wolne i klimatyczne granie.

Słyszałem już pełno utworów tego typu, tak zagranych i tak dobrych, ale jakoś nie utrzymywały mnie przy sobie tak długo. Dobry wokal ma gość, czasem przeciąga, krzyczy albo szepcze- to mi się jednak spodobało i ani myślałem wyłączyć odtwarzacza. Tym oto sposobem płyty krążą w odtwarzaczu już kolejne godziny.

A co do samego Damiena Rice�a. Kompletnie nic o nim nie wiem poza tym, że jest Irlandczykiem. Za dużo też się nie dowiecie z oficjalnej strony muzyka- dowiedziałem się jedynie, że jest artystą-rysowikiem, bo Jego szkice znalazłem gdzieś przy szukaniu jakiejś biografii.

Wracając do muzyki. Płyta �Live at the lobby� przywiązała mnie do siebie oczywiście muzyką na żywo z jednego z podejrzewam irlandzkiego lub angielskiego pubu. Słuchając jej czułem się jak gość tego klubu, siedzący przy stoliku z kuflem dużego, irlandzkiego piwa. Dziwne skojarzenie no ale cóż. Tę płytę polecam szczególnie osobom posiadającym sprzęt, który pozwala na wychodzenie z głośników idealnie czystego dźwięku, ponieważ każdy szmer jest słyszalny na większości kawałków- przeważnie tych gdzie Damien chwali się swym głosem.

Podsumowując- płyta godna polecenia na każdą porę dnia i nocy. Nie zniechęca również fakt, że wszystko jest grane na jedną nutę. To jest muzyka. Po prostu idealna.

Damien Rice - oficjalna strona

pablo

Komentarze:

imię:
mail: [opcjonalnie]
smile wink wassat tongue laughing sad angry crying splash bad hmm argue
blink cool dry ohmy biggrin rolleyes kiss sleep unsure businesssmiley ble sly
yes saliva scream wall yaw happy dizzy sweat yeah look lookaround swot
bow censored gaffe no ok phi quiet read shit 
| Zapomnij