ostatnie 10 dodanych

Standardy

XHTML 1.1 Valid! CSS 2.0 Valid!

Statystyki

statystyki www stat.pl

 

Outkast - Outskirt

27 Mar 2005 :: 12:48

Outkast zasługuje na miano zespołu, których płyty należy stawiać wysoko na półkach.
Andre Benjamin (Dre lub Andre 3000) i Antwan Patton (Big Boi) to artyści, których jedynie pojedyncze utwory przejdą bez większego echa. Ich utwory zna najprawdopodobniej każdy, nie każdy niestety miał szczęście posłuchać „nieoficjalnie zagubionej płyty” z remixami najpopularniejszych utworów.
Płyta wydana w 2004r. nosząca nazwę „Outskirts” to pewnego rodzaju już (!) klasyk umierającego gatunku muzyki. Rap, który przesiąka kiczem, komercją i złotem, na tym krążku odżywa i nadaje całemu zamieszaniu nowego tonu. Tonu muzyki, która wydaje się jakby nie spotkała jeszcze Świata biznesu i pieniędzy, pieniędzy gołych panienek. Słuchając poszczególnych kawałków odnosiłem wrażenie jakbym znajdował się w centrum jednego z garażowego studia nagrań, a dookoła mnie toczy się undergroundowe nagranie płyty mającej przejść do historii. Rzadko zdarza mi się w taki sposób odbierać jakąkolwiek krążek, szczególnie taki, który po włożeniu do czytnika cd wydaje z siebie dźwięki rapu/hip-hopu.
Dźwięki gitary, trąbki, saksofonu, pianina, tamburyna to na tej płycie norma. Skrzypienie, zacinanie się starego gramofonu to w tym przypadku raj dla ucha- co może wydawać się niedorzeczne w teraźniejszej kulturze doskonałości i perfekcji rapu (?).
Gdybym nie przesłuchał tej płyty, nie wiedziałbym, ze przebój sprzed lat, jakim jest Ms.Jackson, może przybrać tyle odmian- na owym krążku możemy usłyszeć niestety tylko dwa, każdy nagrany w innej konwencji.
So fresh so clean - kolejne niezapomniane przeżycia i powrót do przeszłości.
Całe dwupłytowe wydanie (50 utworów!) pokochacie w ciagu ponad dwóch godzin słuchania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niepotrzebne jest tu zamiłowanie do rapu nabyte na podwórku. Jedyne co potrzebne Wam będzie przy słuchaniu tego krążka to odrobina wolnego czasu i brak wcześniejszego „zaszufladkowania się” w czarno-złotej muzyce.

pablo

Komentarze:

imię:
mail: [opcjonalnie]
smile wink wassat tongue laughing sad angry crying splash bad hmm argue
blink cool dry ohmy biggrin rolleyes kiss sleep unsure businesssmiley ble sly
yes saliva scream wall yaw happy dizzy sweat yeah look lookaround swot
bow censored gaffe no ok phi quiet read shit 
| Zapomnij