ostatnie 10 dodanych

Standardy

XHTML 1.1 Valid! CSS 2.0 Valid!

Statystyki

statystyki www stat.pl

 

B jak Bravery czy B jak Britney?

08 Feb 2005 :: 22:01

Pojawił się zespół The Bravery z teledyskiem do piosenki "Honest mistake" a teledysk dość przyjemny - pomysłowe kaskady domina rodem z kreskówek o Tomie i Jerrym i nie można się nudzić. Zewnętrznie wygląd mają ponury The Bravery, ale muzykę tworzą lekko inną. Nie mogłam się powstrzymać od skojarzenia, słysząc "Honest mistake", z zespołem Blondie z okresu "Heart of glass". To są te same brzmienia tylko wokal rzecz jasna zupełnie z innej bajki.
Jakkolwiek to jest taki inny nurt, właśnie wchodzący w Blondie i trzeba przyznać że przyjemny dosyć. Tyle powiedzieć mogę po tym utworze. Dobrze że The Bravery się pojawili z taką twórczością - w sumie trudno być dziś zupełnie oryginalnym i nie nasuwać swoją twórczością skojarzeń z pokoleniami z przeszłości. Choćby szokować w rocku/punku dziś już trudno i pozostaje tylko wygląd do wzbudzania sensacji bądź konwulsji (u konserwatystów). Nie wiem czy szokującym wydać się może wygląd Good Charlotte? ale bez wątpienia nie mogą sie mierzyć z rebelią Sex Pistols. Ciężkie życie kiedy się ma takie zespoły w historii :)

x x x
Kolejną nowością z zupełnie innej beczki jest Britney Spears!
Otóż Britney wyłoniła się z teledyskiem "Do something" w którym jak zwykle można zaobserwować charakterystyczne dla Britney podrygi, no, słowem specyficzne:) Natomiast w piosence słychać wpływ jaki wywiera na środowisko muzyczne Gwen Stefani od pewnego czasu, która nie tonie na rynku muzycznym, gdyż nie pozbawiona jest silnej osobowości.
Cóż modulacje głosu jakie Britney ma okazje wyśpiewywać w refrenie bezsprzecznie kojarzyć sie muszą z Gwen.
Na temat teledysku powiem tyle - że teraz teledyski to wyścig pod hasłem "kto ma więcej sexu". Tak czy inaczej Britney wchodząc po schodkach swej popularności konsekwentnie powoli przechodziła do fazy tańców na rurze - nie to co Christina Aguilera. Ta to od nastoletniej "Genie in the bottle" wskoczyła w zapasy w błocie dla roznegliżowanych blondynek i w konwulsyjne podrygi na genitaliach męskich w "Dirty".
Tak czy inaczej Britney -kolejne (chyba nie ostatnie) starcie: "Do something".

ada

Komentarze:

imię:
mail: [opcjonalnie]
smile wink wassat tongue laughing sad angry crying splash bad hmm argue
blink cool dry ohmy biggrin rolleyes kiss sleep unsure businesssmiley ble sly
yes saliva scream wall yaw happy dizzy sweat yeah look lookaround swot
bow censored gaffe no ok phi quiet read shit 
| Zapomnij