ostatnie 10 dodanych

Standardy

XHTML 1.1 Valid! CSS 2.0 Valid!

Statystyki

statystyki www stat.pl

 

Outlandish /Bread & Barrels of Water/ [hh, r&b]

01 Nov 2004 :: 21:23


Znam nastawienie niektórych osób do hip-hopu, a szczególnie do r&b. "Komercja, szczególnie jeżeli muzyka powstawała w stanach." Z większością głosów się zgadzam ale ta płyta to majstersztyk w wykonaniu mało znanej grupy Outladish, chociaż remix utworu "Aicha" w Ich wykonaniu zna chyba każdy!

Samo już powstanie grupy mogło by zaowocować na niezły scenariusz filmowy:
Wszyscy członkowie Outlandish: Isam Bachiri, Lenny Martinez i Waqas Qadri wychowali się wszyscy na Brondby Strand, wielokulturowym przedmieściu Kopenhagi, ale ich korzenie sięgają trzech kontynentów: Isam pochodzi z Maroka, Waqas z Pakistanu, a Lenny z Hondurasu. Znają się już od czasów nastoletnich. "Zrobił się z tego niemal rodzinny biznes" - mówi Waqas. "Nie jesteśmy tylko przyjaciółmi. Jesteśmy braćmi."

Zaczęło się od tego, że razem kopali piłkę na tym samym podwórku, ale futbol szybko zszedł na dalszy plan, gdy chłopcy zainteresowali się hip-hopem i break dance. Kultura hip-hopowa całkiem ich pochłonęła, podobnie zresztą jak całe ówczesne pokolenie dzieciaków, od Wielkiej Brytanii po RPA, od Danii po USA. Zafascynowali się rapem i jego zdolnością wyrażania najgłębszych niepokojów ich pokolenia, jednocześnie gwałtownie nasiąkając elementami ich własnego, wielokulturowego środowiska.


Muzykę, którą nam prezentują można zachwycać się przez długie godziny. W każdym utworze słychać wpływy trzech różnych kultur. Kultura Maroka, Pakistanu i Hondurasu świetnie ze sobą współgrają i całość daje wrażenie, jakby te różne Światy nie mogły bez siebie instnieć muzycznie.

pablo

Komentarze:

imię:
mail: [opcjonalnie]
smile wink wassat tongue laughing sad angry crying splash bad hmm argue
blink cool dry ohmy biggrin rolleyes kiss sleep unsure businesssmiley ble sly
yes saliva scream wall yaw happy dizzy sweat yeah look lookaround swot
bow censored gaffe no ok phi quiet read shit 
| Zapomnij